www.katarzyna-porzycka.pl

Wysokość alimentów dla dziecka

Wysokość alimentów dla dziecka

Facebook
Napisz emaila

W procesie o alimenty najczęściej spór dotyczy wysokości alimentów. Strona dochodząca alimentów chce jak najwyższe alimenty, a strona zobowiązana – jak najniższe.

Sąd ustalając wysokość alimentów musi wziąć pod uwagę usprawiedliwione potrzeby dziecka, ale i możliwości zarobkowego i majątkowego pozwanego.

Jak ustalić usprawiedliwione potrzeby dziecka?

Przede wszystkim musimy ustalić w jakim wieku jest dziecko. Inne są potrzeby niemowlęcia, dziecka w wieku przedszkolnym, szkolnym czy na studiach. Należy określić średniomiesięczne koszty utrzymania dziecka, w tym np. wyżywienie, ubrania, obuwie, środki czystości, wydatki na zajęcia dodatkowe, wydatki szkolne, na zdrowie (lekarstwa, witaminy, wizyty lekarskie). To są wydatki, które są ponoszone w każdym miesiącu. Należy również uwzględnić koszty długookresowe jak np. wakacje, imieniny, wycieczki szkolne, sprzęt sportowy.

Można również doliczyć koszty utrzymania domu przypadające na każdego domownika czy koszty urządzenia pokoju dla dziecka.

Niewątpliwie należy bardzo dobrze przygotować się do procesu i wykazać rzeczywiste koszty utrzymania dziecka. To pozwoli na uzyskanie alimentów, które zaspokoją potrzeby dziecka.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
Michał
13 marca 2016 20:54

Zostałem pozwany o alimenty, żona chce bardzo wygórowane. Co sąd weźmie pod uwagę oprócz mojego wynagrodzenia. Nie posiadam żadnego majątku.

Katarzyna Porzycka
Katarzyna Porzycka
Admin
Odpowiedź do  Michał
14 marca 2016 19:27

Sąd bierze pod uwagę możliwości zarobkowe zobowiązanego, czyli nie tylko to ile zarabia, ale ile mógłby zarabiać (mając na uwadze posiadany zawód, doświadczenie, stan zdrowia). Tematyce tej poświęcę kolejny wpis.

Justyna
Justyna
24 lutego 2016 18:43

Proszę o informację, czy mogę i jak ując w wydatkach na dziecko zieloną szkołę i wycieczki szkolne.

Katarzyna Porzycka
Katarzyna Porzycka
Admin
Odpowiedź do  Justyna
25 lutego 2016 14:18

Może Pani dodać wszystkie wydatki na wycieczki szkolne, następnie podzielić przez 12, otrzymany wynik podać jako średniomiesięczne wydatki z tytułu wycieczek szkolnych.Pozdrawiam.

Lidka
Lidka
9 lutego 2016 12:25

Witam

Pani mecenas, czy występując o alimenty na syna mogę do kosztów jego utrzymania doliczyć ratę za laptop, który kupiłam synowi.Pozdrawiam

Katarzyna Porzycka
Katarzyna Porzycka
Admin
Odpowiedź do  Lidka
9 lutego 2016 12:55

Może Pani doliczyć,pozdrawiam

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej.
Prowadzę kancelarię adwokacką
w Suchej Beskidzkiej.

Blog
Archiwa
KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT KATARZYNA PORZYCKA

ul. Mickiewicza 119, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 793397673, e-mail: kancelaria@katarzyna-porzycka.pl

6
0
Chciałbym zaprezentować Twoje myśli, proszę o komentarz.x
Skip to content